środa, 15 czerwca 2011

Recenzja kalkomani polskich f-16 firmy Techmod

Kalkomanie Techmodu znane są ze swojej dobrej jakości. Taki sam jest nowy zestaw kalkomani do polskich szesnastek. Dostępne są zestawy w skalach 1/72, 1/48 i 1/32. Zestawy zawierają ciekawe malowania do wersji jednomiejscowych. Chodzi mi tutaj o malowania okolicznościowe, związane z obchodami 70 rocznicy Bitwy o Anglię. Mamy do wyboru pomiędzy malowaniem z godłem 303 lub 302 dywizjony myśliwskiego. Jest to chyba największy plus tych zestawów.

Co do zawartości merytorycznej kalkomani to nie mam żadnych zastrzeżeń. Kroje liter są prawidłowe, kolory również. Jedynym mankamentem wg mnie jest niepełen zestaw napisów eksploatacyjnych. Zestawy zawierają podstawowe oznaczenia płatowca. Zapewne producent założył, że modelarz wykorzysta oznakowania z zestawy z którego ma model. Niestety rodzi to pewien problem, gdyż w zestawie z modelem możemy dostać kalkomanie gorszej jakości, w złych kolorach oraz niepoprawnie rozrysowane. Tak jest w modelu firmy Kinetic. Niby mamy tam pełen zestaw napisów i znaków eksploatacyjnych jednak kolor i wielkości będą się różniły od zestawu Techmod.

Poza pięcioma podstawowymi malowaniami myśliwców, w zestawie znajduje się też komplet cyfr z których możemy złoży dowolny numer występujący na polskich samolotach. Jest to duży plus warty odnotowania.

Kalkomanie z sylwetkami malowań


Przymiarka do modeli firmy Kinetic 1/72


Porównanie kalkomanii Techmod i Kinetic, proszę zwrócić uwagę na kolory numerów i szachownic oraz na krój liter


Ostatnia fotografia na zachętę do budowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz